• Tarcza hamulcowa EBC MD834X

Symbol: 760.04.38
1013.09
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 13.99
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty w salonie Husator 0
Kurier DPD 13.99
Kurier DPD - Pobranie 21.89
DPD - Przesyłka międzynarodowa 120
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Seria EBC X / XC - tarcze hamulcowe dla przedniego koła

Te tarcze hamulcowe zastępują wiele tarcz hamulcowych LS (lewa) / RS (prawa) i mogą być montowane po obu stronach.

Stal zastosowana w nowych tarczach hamulcowych EBC to specjalna mieszanka stali nierdzewnej o wyższym współczynniku tarcia niż w przypadku tradycyjnych tarcz hamulcowych ze stali nierdzewnej poddanych obróbce cieplnej. Dzięki 10-procentowej poprawie efektu tarcia, siła hamowania jest jeszcze bardziej zwiększona.

Ciężar nowych serii 'X' i 'XC' został zmniejszony o dalsze 5-10% dzięki systemowi 6 nitów z lekkim pierścieniem wewnętrznym, co z kolei stanowi poprawę w stosunku do konwencjonalnych tarcz hamulcowych.

Nowe wirniki są wyposażone w unikalny i opatentowany przez EBC system SD, którego kwadratowe nity we wgłębieniach tarczy hamulcowej, pod wpływem ciepła wytwarzanego podczas hamowania, pozwalają na nieograniczone rozszerzanie się pierścieni zewnętrznych i wewnętrznych bez wpływu na nitowane połączenie.

Do takiego pogorszenia dochodzi, gdy tarcza hamulcowa jest nagrzewana przez silne hamowanie, a pierścień zewnętrzny dotyka (zwykle okrągłych) nitów oddzielających pierścień zewnętrzny od wewnętrznego. Nowy system EBC zapobiega temu problemowi, który powoduje 100% uszkodzeń tarczy hamulcowej spowodowanych odkształceniami i wibracjami.

Co to jest system SD? Jest to nowy system nitów kwadratowych EBC. System ten całkowicie zapobiega odkształceniom tarczy hamulcowej, zwiększa jej żywotność i poprawia trwałość efektu hamowania.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.